Yakuza: Dead Souls Remake hayali suya düştü

Like A Dragon (eski adıyla Yakuza) serisi, son yıllarda büyük bir popülarite kazandı. Geliştirici Ryu Ga Gotoku Studios, serinin eski ve daha niş oyunlarına yeni bir hayat vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Like a Dragon: Ishin, bu yılın başında ilk kez Batı’ya geldi ve büyük beğeni topladı. Ancak, serinin zombi temalı yan oyunu Yakuza: Dead Souls için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Yokoyama, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir canlı yayında, Yakuza: Dead Souls’un yeniden yapımının veya yeniden düzenlenmesinin hiçbir kâr getirmeyeceğini, bu yüzden böyle bir planlarının olmadığını açıkladı. Yokoyama’nın bu sözleri, oyunun yeniden yapımını bekleyen hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Canlı yayın Japoncaydı ancak Twitter hesabı Harusari tarafından İngilizce’ye çevrildi.

Yakuza: Dead Souls Remake hayali suya düştü

Yakuza: Dead Souls, 2012 yılında PlayStation 3 için piyasaya sürüldü. Oyun, Yakuza serisinin ana karakterleriyle zombi istilasına karşı mücadele ettiği bir aksiyon oyunuydu. Ancak, oyunun hikayesi, oynanışı ve grafikleri eleştirmenler ve hayranlar tarafından pek beğenilmedi. Oyunun Avrupa ve Amerika pazarında düşük satış rakamları elde etmesi, Yakuza 5’in bu pazara gelmesini geciktirdiği iddia ediliyor.

Yakuza: Dead Souls‘un yeniden yapılmayacak olması da hayranlarını bir hayli üzdü. Ancak, Like A Dragon serisinin geleceği parlak görünüyor. Serinin son oyunu Like A Dragon: Infinite Wealth, geçtiğimiz ay PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. Oyun, serinin yeni ana karakteri Ichiban Kasuga’nın maceralarını anlatıyor. Oyun, hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından övgüyle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx