Magazin Tarihinin İhanet Skandalıydı! Şebnem Ferah ve Ebru Gündeş Arasında Yaşanan İnanılmaz Aşk Sarmalı

Magazin arşivlerimiz çeşit çeşit ihanet ve skandal dolu. Bunlardan en unutulmayanı ise Şebnem Ferah, Ebru Gündeş ve Süha Yavuz arasında yaşanan aşk sarmalı. İhanet ve depresyonla sonuçlanan bu olayın detaylarına gelin birlikte bakalım.

Şimdi sizi 2000’li yılların başında yaşanan, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük aşk skandallarından birine götüreceğiz. Hikayedeki herkesin adını mutlaka biliyorsunuzdur, bilmediklerinizi de biz anlatalım.

Fantazi müziğin hızla yükselen ismi Ebru Gündeş, 1999 yılında Dön Ne Olur isimli yeni albümüyle fırtınalar kopartmaya hazırlanıyordu. O dönem hem şarkıları hem de özel hayatıyla magazin basınının en çok takip edilen isimlerinden biriydi kendisi.

Fakat bu pasparlak dönemde çok kötü bir şey yaşadı Ebru Gündeş. Albümünün basın lansmanında, kameraların kayıt aldığı sırada beyin kanaması geçirdi. Ölümle neredeyse burun buruna gelmişti.

Arka arkaya gelen ameliyatlar ve uzun bir tedavi süreci Ebru Gündeş’i beklerken, yeni albümü de peynir ekmek gibi satmaya başlamıştı. Rekor üstüne rekor kıran Ebru Gündeş, bir sonraki albüm için bağlı olduğu Raks’tan Atlantis Müzik’e transferini iyileşince yapacaktı.

Bu esnada rock müziğin muhteşem kadını Şebnem Ferah da “şeboist” kitleyi hayranlıktan hayranlığa sürüklüyordu.

Ailesinde üst üste yaşadığı kayıplardan sonra onu hayata bağlayan tek şey müzikti. Ferah’ın “Perdeler” albümü tam bu iyileşme sürecinde çıkmıştı.

Ve ayrıca çok da iyi giden bir ilişkisi vardı. Atlantis Yapım’ın yöneticisi Süha Yavuz ile doludizgin bir aşk yaşıyordu Şebnem Ferah. Hatta albümündeki “Günaydın Sevgilim”i Yavuz için yazdığı da yakın çevresi tarafından biliniyordu.

Fakat her şey bu kadar iyi gidiyormuş gibi görünürken bir gün televizyonda gördüğü bir haberle sarsıldı Şebnem Ferah. Sevgilisi Süha Yavuz, Ebru Gündeş’le birlikteliğini kameralar önünde ilan etmişti.

Ebru Gündeş yeni ilişkisinin oldukça iyi gittiğini, hatta sevgilisinin kendisine evlilik teklif ettiğini de gazetecilere söylüyordu. Belki de Süha Yavuz’un Şebnem Ferah’la birlikte olduğundan hiç haberi yoktu, kim bilir?

Bu şok ihanet, Şebnem Ferah’ın yeniden depresyona girmesine ve eve kapanmasına sebep oldu. Yakın arkadaşları dışında hiç kimseyle görüşmedi, yaşadığı ihaneti oturup şarkılarına döktü.

“Kelimeler Yetse” albümü tam da bu aşk acısıyla yoğrulmuş bir ürün olarak ortaya çıktı. Hatta “Ben şarkımı söylerken” şarkısını Süha Yavuz’un ihaneti için yazdığı yıllardır konuşulan bir şehir efsanesi. Şarkının sözlerine baktığımız zaman bunun gerçek olma ihtimali yükseliyor.

İstediğin kadar konuş benimleİstediğin kadar yalan söyleBeni ben yapan içimdeki sesleriSusturamazsın

İçine girdiğin küçük kaygan deliğiYeni ve büyük bir dünya mı sandınİstersen bir aynayla yardım edeyimAma umursamazsın

Merak etmeden duramıyorumGeceleri nasıl uyuyorsunBeni boşver kendine cevap verLütfen bu kez dürüst olur musun

Ben şarkımı söylerken istersen sesi açarsınİstersen kısıp bunu da yok sayarsınKimbilir belki gülümser belki ağlarsınYüreğimdeki sesleri susturamazsın

Nitekim Ebru Gündeş de Süha Yavuz’la mutlu olamadı ve ilişkileri bir anda bitti. “Gelinliğimi bile seçtim” dediği gelinliğini ise Ömer Durak’la olan evliliğinde giymek kısmet oldu.

Bu hikaye de adeta bir dizi senaryosu gibi, magazin tarihimizde yaşanan en büyük aşk skandalı olarak tarihe geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx