Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 30 Eylül 2023

Bitcoin’in (BTC) 27.000 dolar seviyesinde kalıcılık sağlamak için verdiği mücadele ışığında hangi altcoin’lerde hareketlilik yaşandı?

Lider kripto para birimi Bitcoin, kurumsalların ETF hamlelerinde başrol konumunda. Birçok kurumsal şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu SEC’nin masasında yer alıyor. Ancak SEC’nin bu ETF’leri henüz kabul etmeye niyeti yok gibi görünüyor. ETF haberleri BTC fiyatını da etkiliyor. BTC, son günlerde 27.000 doları aşmayı başardı. BTC’nin hamlesiyle birlikte altcoin’lerde de hareketlilik yaşandığı görüldü. Peki yükselişlerin ve düşüşlerin dikkat çektiği bugünlerde, öne çıkan kripto para birimleri hangileri oldu?

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde, son 24 saatte yüzde 4,66 artan Chiliz (CHZ) zirveye oturdu. İkinci sırada yüzde 4,18’lik artışla Chainlink (LINK), üçüncü sırada yüzde 4,05’lik artışla Fantom (FTM), dördüncü sırada yüzde 3,78’lik artışla WOO Network (WOO) ve son olarak beşinci sırada yüzde 2,64’lük artışla Lido DAO (LDO) yer aldı.

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Maker (MKR) yer aldı. MKR, son 24 saatte yüzde 4,05 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Frax Share (FXS) geldi. FXS, son 24 saatte yüzde 3,50 değer kaybetti. Üçüncü sırada yüzde 3,45’lik düşüşle Pepecoin (PEPE), dördüncü sırada yüzde 3,27’lik düşüşle ApeCoin (APE) ve son olarak beşinci sırada yüzde 2,24’lük düşüşle Toncoin (TON) yer aldı.

Veriler haber yazım saati itibariyle alındı. Yükselişler ve düşüşler arasındaki makas ufak çaplı olduğu için oynaklık gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx