‘Cin musallat olmuş’ diyerek çocukları istismar etti: Tahliye oldu

İstanbul Eyüpsultan’da elektrik ustası olan ancak “cinci hoca” olarak bilinen Cüneyt V.’nin çocukları istismar ettiği otaya çıktı.

Halk Tv’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Y.U. 15 yaşında liseye giden bir kız çocuğu. Anne ve babası ayrı yaşayan Y.U. İstanbul’da annesi ve anne tarafından akrabalarıyla birlikte kalıyor. Y.U.’nun teyzesi zaman zaman baygınlık geçiriyor. Kendisine cinlerin musallat olduğunu düşünen teyze, eşinin arkadaşı olan cinci hoca ile görüşmeye başlıyor. Teyzeye okunmuş su ve muska veren Vural, bir görüşme sırasında Y.U. ile tanışıyor. Y.U.’ya doğum tarihini soran Cüneyt V., çocuk hakkında da birkaç şey söyleyip, onu etkilemeyi başarıyor. O görüşmeden sonra V., telefonla Y.U. ile iletişim kurmaya başlıyor. V., onu da teyzesi gibi cinlerin esir aldığına inandırmayı başarıyor. Çocukla zaman zaman kafede buluşan V., bu görüşmeler ilerledikçe çocuğu Polenezköy’de bulunan Synosse isimli otele götürüyor. Bu otelde başlangıçta taciz olarak başlayan eylemler, daha sonra istismara dönüşüyor.

Y.U. bu süreçte arkadaşı M.A.’yı da cinci hoca Cüneyt V. ile tanıştırıyor. 4 Ocak 2023 günü M.A.’yı Taksim’deki bir otele götürerek istismar ediyor. M.A.’nın babası R.A. Karakola giderek kızının son dönemde davranışlarında bir tuhaflık olduğunu anlatıyor. Ailenin şikâyeti üzerine Cüneyt V. gözaltına alınıp Anadolu Adliyesi Sulh Ceza Hakimliği kararıyla tutuklandı.

‘GÖZLÜK VE ŞAPKA İLE BENİ SAKLIYORDU’

Soruşturma çerçevesinde yaşadıklarını anlatan mağdur çocuk Y.U., “Her seferinde bana tecavüz etmek istiyordu. Ben istemedim, hatta ilk günden sonra kendimi çok kötü hissettim. İlk olay bundan üç ay önce oldu. Yine aynı otelde. Her defasında beni otele saklayarak götürüyordu. Gözlük ve şapka ile beni saklıyordu. Kimliğimi alıyordu” dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iki çocuğun yaşadığı korkunç olaya ilişkin iki ayrı iddianame düzenlendi. İki iddianamede de sanığın, “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı”, “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından cezalandırılması istendi. Sanığın M.A.’ya karşı eylemleri dolayısıyla tutuklu olduğu dosyada da yargılamayı yapan İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık hakkında tahliye kararı verdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx