Ankara’da kızından çocuğu olan sapık baba için mahkemeden tutuklama kararı

DHA

Ankara’da yaşanan kan dondurucu aile faciasında dava süreci devam ediyor.

Genç bir kızın, sapık öz babası tarafından hayatının karartıldığı olayda yeni bir gelişme yaşandı…

Kızına yıllarca tecavüz etti

Ankara’da yaşayan su tesisatçısı 49 yaşındaki B.D., 2015 yılında 15 yaşında olan kızı M.D.’ye cinsel istismarda bulundu.

B.D. ‘Bu olayı annene söylersen seni de ağabeyini de öldürürüm’ diyerek kızını tehdit etti.

İlk hamileliğinde bebeği aldırdılar

Olaydan sonra hamile kalan M.D., kilo alması ve annesinin durumu fark etmesi üzerine erkek arkadaşından hamile kaldığını söyledi. M.D. ailesi ile birlikte özel bir kliniğe giderek bebeği aldırdı.

İkinci bebeği doğurup evlatlık verdiler

Ancak M.D., 2016 yılında da babasının cinsel istismarı nedeniyle hamile kaldı. Kız çocuğu dünyaya getiren M.D., doğumdan hemen sonra bebeğini evlatlık verdi.

4 yıl boyunca cinsel istismara uğrayan M.D., 2019 yılında durumu annesine anlattı. Anne ve kızının şikayeti üzerine gözaltına alınan B.D., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adli kontrolle serbest kaldı

Baba B.D. hakkında, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 42 yıl, ‘tehdit’ suçundan ise 3,5 yıla kadar olmak üzere toplam 45,5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırlanarak dava açıldı.

11’inci ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen yıl 1 Ekim’de görülen davanın 4’üncü duruşmasında, sanık B.D.’nin yurt dışına çıkış yasağı adli kontrol tedbiri ile tahliyesine karar verildi.

Sapık baba B.D.

Kızından olan çocuğun yüzde 99.99 babası

Yargılama aşamasında, 2016 yılında dünyaya gelen kız çocuğunun B.D.’den olduğu yönünde Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından düzenlenen DNA raporu, dava dosyasına girdi.

Raporda, kız çocuğu ile sanık baba B.D.’nin DNA profillerinin uyumlu olduğu ve yüzde 99.99 ihtimalle biyolojik babası olabileceği belirtildi.

Hakkında yakalama kararı çıktı

Mahkemede görülen davanın bugünkü duruşmasına sanık B.D. katılmazken, M.D. ve taraf avukatları hazır bulundu. Sanık avukatı, rapora itiraz ederek, yeni rapor talebinde bulundu.

Müşteki avukatı ise sanık B.D.’nin tutuklanmasını istedi. Mahkeme, sanık avukatının yeni bir rapor alınması talebini reddederek, B.D. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşma ertelendi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx