Twitter’da güvenlik açığı: Kullanıcıların bilgileri sızdırıldı

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıları etkileyen yeni bir güvenlik açığı buldu. Şirket tarafından doğrulanan güvenlik açığı sebebiyle bilgisayar korsanlarının e-posta adresinin yahut telefon numarasının bağlantılı olduğu hesapları bulabildiği belirtildi.

ShiftDelete’in haberine göre, geçen hafta paylaşılan bir rapor, bilgisayar korsanlarının yararlandığı yeni güvenlik sızıntısını ortaya çıkardı. 2022’nin ocak ayına kadar fark edilmeyen güvenlik ihlalinin geçtiğimiz yılın haziran ayında uygulanan bir güncellemeden kaynaklandığı aktarıldı.

Şirketten gelen açıklamada, “Güvenlik açığının bir sonucu olarak, birisi Twitter sistemlerine bir e-posta adresi yahut telefon numarası gönderirse, Twitter sistemleri şahsa gönderilen e-posta adreslerinin yahut telefon numarasının hangi Twitter hesabıyla alakalı olduğunu gösterir” denildi.

VERİLERİ ORTAYA ÇIKAN HESAPLAR BİLGİLENDİRİLECEK

Güvenlik araştırmacılarının savına nazaran, hackerlar en az 5,4 milyon kullanıcıdan oluşan bir bilgi tabanı hazırladı ve 300 bin dolar karşılığında sattı. Şirket ise, bilgileri ortaya çıkan hesapların bilgilendirileceğini söyledi. Şirket ayrıyeten kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktifleştirmeyi ve ikinci bir e-posta adresi yahut telefon numarası eklemeyi önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.