Türkiye’de yapılan toplam aşı dozu sayısı 30 milyonu geçti

Türkiye’de uygulanan koronavirüs aşı dozu sayısı 30 milyonu aştı. Şimdiye kadar kinci doz aşısı yapılarak uygulaması yapılan kişi sayısı 12,8 milyon oldu.

Türkiye’de yapılan toplam aşı dozu sayısı 30 milyonu geçti

Türkiye’de uygulanan toplam koronavirüs aşı dozu sayısı, 30 milyonu aştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, doz sayısının 30 milyonu geçtiğini bildirdi.

Koca, “Bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldı. Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu. Nüfusumuzun üç katından fazla doz aşı için anlaşmamız bulunuyor. Yarın bugünden daha güzel olacak. Bu güce güvenin” dedi.

Bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldı. Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu. Nüfusumuzun üç katından fazla doz aşı için anlaşmamız bulunuyor. Yarın bugünden daha güzel olacak. Bu güce güvenin. pic.twitter.com/h7AO82CTPi

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) June 4, 2021

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs aşı platformu covid19asi.saglik.gov.tr adresindeki bilgilere göre toplam yapılan aşı sayısı 4 Haziran Cuma saat 14:12 itibariyle 30 milyon 4 bin 51. Birinci doz aşı uygulananların sayısı 17 milyon 140 bin 258 olurken iki dozu birden yaptıran kişi sayısı ise 12 milyon 863 bin 793.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen günlerde katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamaya göre ise kendisine 3 doz aşı yapıldı. Erdoğan’dan başka 3 doz aşı yapılan kimse olup olmadığı bilinmiyor.

Söz konusu açıklamanın ardından resmi makamlardan konuya dair hiçbir bilgilendirme yapılmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir