Süleyman Soylu: Etrafımızdaki coğrafyayı huzura taşıyacağız

BAYRAMPAŞA’da bulunan Kastamonu Küre Dernekler Federasyonu’nu ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yapacağımız çok iş var. Etrafımızdaki coğrafyayı huzura taşıyacağız. Üretimin merkezi olacağız. İhracatımızın merkezi olacağız. İstihdamın merkezi olacağız. Türkiye’deki istihdamı 25 milyondan 32 milyona çıkardık. Daha fazla yapacağız, daha fazla yöneteceğiz. Biz dünyanın en önemli enerji merkezlerinden birisi haline geleceğiz. Bunu hep beraber yapacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bayrampaşa’da bulunan Küre Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti. Dernek binasında Kastamonulularla bayramlaşan Soylu, kalabalık nedeniyle dernek binasının önünde bulunan seçim otobüsünden vatandaşlara seslendi. Bayrampaşa’da halka seslenen Soylu, “Kılıçdaroğlu söylüyor. Diyor ki işte şehir hastaneleri israftır. İsraf mı şehir hastaneleri? Öyle mi? Buna üç tane koyun verseniz, üç koyunu kaybeder. Merak etmeyin. Koyunlar akıllıdır. Onlar akşam yerlerini bulurlar. Ama o evini bulamaz. Şimdi bu adama Türkiye teslim edilir mi? 15 Temmuz darbesinde havalimanından çıktı. Tankçılarla anlaşıp eve gidip ayak ayak üstüne oturdu mu? Bu ülkeye maç seyreder gibi 15 Temmuz darbesini seyredenden mi cumhurbaşkanı olur? Yoksa ölümüne geliyorum diyen Recep Tayyip Erdoğan’dan mı? İstanbul Belediyesi’ni 4 yıldır idare ediyorlar. Hayatınıza dokunan ne var, Allah’ınızı severseniz? İdari bir şey söyleyin. Yok mu? Ne var? Tayyip Erdoğan’ın emanet ettiği metroları bitiremediler. Tabelalarını çakamadılar. Hayatınıza dokunan ne var? Hadi bunlar İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da belediyeleri aldılar. Tamam milletimiz böyle karar verdi. Başımızın üzerine. Peki bir şey yapabilselerdi. Bugün derlerdi ki biz şu hizmetleri yaptık. İstanbul’u abat ettik, Ankara’yı abat ettik, İzmir’i abat ettik. Adana’yı abat ettik. Hiçbir şey yapamadılar. Ne yapacaklarını ve yapamayacaklarını gösterdiler. Kıymetli hemşerilerim ama bir şeyi yaptılar. İstanbullunun kas gücü var ya. Pazuları kuvvetlendirdiler. Nasıl kuvvetlendirdiler? Otobüsleri ittirdiler. O yetmedi bir de ayaklarının kaslarını kuvvetlendirdiler. ya yürüyen bir merdivende mübarek bir tane şalterine basıp çalıştıramıyor musun? Şalterine basmaktan aciz olanlar bırak. Ben İstanbul’un, Türkiye’yi bırakın bunlar ufak bir yer bile idare edemezler, yönetemezler. Bunu hep beraber görüyoruz.” dedi.

“ÜRETİMİN MERKEZİ OLACAĞIZ”

Süleyman Soylu, “Yapacağımız çok iş var. Etrafımızdaki coğrafyayı huzura taşıyacağız. Yapacağımız çok iş var. Üretimin merkezi olacağız. Yapacağımız çok iş var. İhracatımızın merkezi olacağız. İstihdamın merkezi olacağız. Türkiye’deki istihdamı 25 milyondan 32 milyona çıkardık. Daha fazla yapacağız, daha fazla yöneteceğiz. Biz dünyanın en önemli enerji merkezlerinden birisi haline geleceğiz. Bunu hep beraber yapacağız, hep beraber gerçekleştireceğiz. Ümitsizliğe kapılmayıp Ayasofya’nın minaresi kadar başınız dik olsun. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum. Hepinizi hürmetle ve saygıyla selamlıyor, size son bir şey söylemek istiyorum. Tayyip Erdoğan size emanettir” diye konuştu.Süleyman Soylu konuşmasının ardından vatandaşlara karanfil, çocuklara da oyuncak dağıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir