Murat Kurum: En büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ muştusunun sinyalini verdi.

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dar gelirli aileleri için başlatılacak toplumsal konut projesinin ayrıntıları hakkında duyuru yaptı.

13 Eylül’de Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Kurum, toplumsal medyadan yayınlana görüntüde ayrıntıların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 13 Eylül saat 14.00’da açıklanacağını duyurdu.

Bakan Kurum, görüntü iletide şu tabirleri kullandı;

“2002 yılında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “ev sahibi olmayan olmayan yeni yuvasına kavuşmayan tek bir dar gelirli vatandaşımız kalmayacak” kelamından hareketle başlayan toplumsal konut seferberliğimiz, bugün tam 1 milyon 170 bin sayısına ulaştı.

“Cumhuriyet tarihimizin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz”

Yarım asra varan inşa imar ve ihya deneyimiyle, TOKİ’miz yüzbinlerce ailemizi yeni sıhhatle ve inançlı yuvalarına kavuşturdu. Artık de 13 Eylül Salı günü prestijiyle çok daha büyük bir adım atarak Cumhuriyet tarihimizin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz.

Gençlerimize, emeklilerimize, engelli kardeşlerimize, şehit ve gazi ailelerine yeni yuvalar armağan etmenin, yeni iş yerleri kazandırmanın memnunluğunu yaşayacağız.

“Milli ekonomimiz daha da güçlenecek”

Yuva kuran önderimiz, büyük Türkiye’nin mimarı, sayın Cumhurbaşkanımızın muştularıyla aziz milletimiz yeni  yuvalarına kavuşacak yeni istihdam alanları oluşacak. Ulusal ekonomimiz daha da güçlenecek.

Türkiye, memnun aileleriyle yükselecek. 13 Eylül Salı, saat 14’te yüzbinlerce ailemizin yeni yuvalarına kavuşma heyecanını her birike paylaşalım.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.