Kerkük Savunma Gücü görüntü paylaştı: Misyon başındayız

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Irak’ta yaşanan şiddetli sokak protestoları esnasında Kerkük’ün etkilenmemesi için misyon yapan Kerkük Savunma Gücü’ne ait görüntü paylaşımı yaptı. Salihi görüntüyü, “Yiğit Türkmen askerlerimizin, Kerkük Savunma Gücü’müzün yanındayız” iletisiyle paylaştı.

Salihi, Irak’ta yaşanan şiddetli sokak protestoları esnasında Kerkük’ün etkilenmemesi için misyon yapan, Irak Türkmenlerinden oluşan Kerkük Savunma Gücü askerlerinin yer aldığı bir görüntü paylaştı. Salihi kelam konusu görüntüyü, dün Twitter hesabından, “Irak’taki bu kaos ortamında, Kerkük’ün etkilenmemesi için vazife başında olan yiğit Türkmen askerlerimizin, Kerkük Savunma Gücü’müzün yanındayız.” ifadeleri ile paylaştı.

Salihi paylaştığı görüntüde Kerkük Savunma Gücü askerlerinin yanında yaptığı konuşmada, “Şu an da Kerkük’teyiz. Kerkük’te açıkça söylüyorum, Bağdat’taki güvenlik biraz tırmandı. Biz Kerkük’ün güvenliğini inşallah en yeterli biçimde denetim edeceğiz. Burada polis, asker bütün güçler beraberdir. Lakin şu anda kendi gücümüzle beraberiz, Türkmen gücüyle, silahlı Türkmen gücüyle beraberiz. Bunlar da Kerkük Savunma Gücü. Kerkük Savunma Gücü, Türkmenleri ve Kerküklüleri savunan bir güçtür. Kerkük inşallah güvenlik altındadır. Hiç kimse zannetmesin ki burada bir olaylar yaşanır. Artık bizim askerimiz, Türkmen askerimiz var iken hiç kimse kaygı etmesin. Bağdat’taki olaylar, bizim bölgelerimizde yaşanmaz.” diye kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.