Karadeniz gazında çalışacak mühendis adayına maaş üzere burs: 6 bin TL verilecek

Türkiye’nin hidrokarbon sanayisindeki insan kaynağını geliştirmek gayesiyle imzalanan protokolle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksekokulu’nda Mavi Vatan’da çalıştırılmak için yetiştirilmek üzere iki ön lisans programı açıldı. Ön lisans programlarına müracaat için yarın (5 Ağustos 2022) son gün.

ÖĞRENCİLİK HAYATI BOYUNCA

Sakarya Gaz Alanı Geliştirme Projesi kapsamında açık denizde yürütülen sondaj operasyonları, sondaj gemilerinin işletilmesi ve üretim tesislerinde misyon alacak teknisyen gereksiniminin karşılanması hedefiyle açılan bu programlara yerleşen ve kesin kayıt yaptıran tüm öğrenciler tahsil mühleti boyunca burs alacak. TPAO’nun alt şirketi TP-OTC, 60 öğrenci için 3 bin liraya kadar burs imkanı tanıyacak. Bununla birlikte Petrol-Doğal Gaz, Jeoloji ve Jeofizik mühendislik kısımları başta olmak üzere toplamda 10 farklı mühendislik kolunda 26 öğrenciye aylık 6 bin lira burs verecek.

MEZUNLARA İŞE ALIMDA ÖNCELİK

Ön lisans eğitimini bitiren öğrenciler, TPAO’nun alt şirketi TP-OTC’nin işe alım süreçlerinde öncelikli olarak pahalandırılacak. Okullarını muvaffakiyetle bitiren öğrenciler TPAO’nun alt şirketi TP-OTC’de çalışma imkanına sahip olacak. Bunun için öğrenciler öncelikli olarak bu iki programdan birini tercih ettikten sonra 30 Eylül tarihine kadar burs için müracaat yapabilecekler.

BİLGİN: GÜÇ BAĞIMSIZLIĞI İÇİN

TPAO İdare Konseyi Lideri ve Genel Müdürü Melih Han Alım, son yıllarda Türkiye’nin her alanda nitelikli insan gücünü artırdığını, bu dalların başında gücün geldiğini belirterek, “TPAO olarak tüm çalışanlarımızla güç bağımsızlığımız için gece gündüz ter döküyoruz” dedi.

“GELECEĞİN GÜÇ KAHRAMANLARI”

Doğalgaz ve petrol arama ve üretimi alanlarında insan kaynağını da geliştirme vizyonuyla yola çıktıklarını anlatan TPAO Genel Müdürü Melih Han Alım, “Türkiye’nin geleceğine gençlerimiz sayesinde güveniyoruz. Yalnızca burs vermekle kalmıyoruz imkanlardan yararlanan gençlere istihdamın da kapısını açıyoruz. Şu anda Türkiye güç bağımsızlığı için adeta bir tarih yazıyor. İşte bu gençlerimiz de geleceğimizin güç kahramanları olacak. TPAO olarak geleceğin güç kahramanlarını arıyoruz” dedi.

KAYNAK: DÜNYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.