Google ilgi çekici bir Pixel telefon üzerinde çalışıyor!

Çinli bir güvenilir kaynak olan Digital Chat Station’dan yeni bir rapor, Google‘ın “Neila” kod adlı kompakt bir Pixel akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösterdi. Sonunda Pixel 7a’ya dönüşebilecek cihazın, tıpkı Pixel 6 serisi telefonlarda olduğu gibi delikli selfie kamera kesimli düz ekrana sahip olduğu söyleniyor.

Google ilgi çekici bir Pixel telefon üzerinde çalışıyor!

Cihaz hakkında daha fazla ayrıntı paylaşılmadı ancak Pixel 7a olarak isimlendirileceğini varsayabiliriz. Google, ilk akıllı saati olan Pixel Watch ile birlikte 6 Ekim’de Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor. Bu, Pixel 7a’yı 2023’ün üçüncü çeyreğinde gerçekçi bir şekilde görebileceğimiz anlamına geliyor. Apple kısa süre önce, daha büyük 6,7 inç iPhone 14 Plus lehine mini bir model içermeyen iPhone 14 serisini duyurdu. Bu kapsamda mobil telefon sektöründe rekabet oldukça hareketlendi diyebiliriz.

Özellikle Apple’ın iPhone 14 serisi bir süredir beklentileri yükseltmişti. 13 serisinin yaratığı hayal kırıklığı göz önüne alınırsa 14 serisinden olan beklentilerin fazlasıyla arttığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda Google da şimdi kendi Pixel telefonlarında işi bir nebze de olsa yukarı taşımayı hedefliyor. Şirket yeni telefon serisinde beklentilerin üzerinde bir performans sunmayı hedefliyor diyebiliriz. Tabi Pixel cihazların iPhone cihazlarla rekabet edebilmesi olası mı o yorum size kalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.