Galericilerden kilometre kaidesine korsan taksi formülü

İkinci el arabalarda 6 ay ve 6 bin kilometre kuralına galericiler ‘çözüm’ buldu. Kimi ikinci el araba satan işletmeler stoktaki sıfır kilometre araçları satabilmek için korsan taksi durakları ile anlaştı.

Türkiye gazetesinden Kaan Zenginli’nin haberine nazaran, korsan taksiye çıkan ve 1 ay içinde 6 bin kilometreyi bulan araçların, araba yokluğunda sıfır fiyatına satılması planlanıyor. Galerici ise bu müddet zarfında korsan duraklardan kira alıyor.

Korsan taksi durakları ise müşterilerine ‘Sıfır araçlarla hizmet’ sloganıyla ileti atıyor.

Oto endüstrilerinde ise evvelden araçların kilometreleri düşürülürken, artık mesai kilometre yükseltmek için yapılıyor. Maslak Oto Endüstri’de bir usta, “Otomobilin beynine girerek kilometreyi yükseltmek mümkün. Bu kolay bir olay. Satış sonrası tekrar eski hâline getirebiliriz. Tekrar satmak istediğinizde ise kilometreyi tekrar yükseltiriz. Bu yeni bir uygulama değil. Kilometresini yükselttiğimiz araçlar da oluyordu. Örneğin otomobilin kilometresi daha evvelden düşürülmüş, adam satarken sorun yaşayacağını düşünerek endüstride özgün kilometresine yükselttiği oluyordu. Artık bunu sıfır araçlar için istiyorlar” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.