Çocuklarını kebapçıya bırakan bayan ortadan kayboldu

Nurcan Kaymaz (30) ve Sabahattin Darende (32) çifti, 6 sene evvel ayrıldı. Çiftin bu evlilikten olan Tabiat (12), Yasin (10) ve Elif (7) isimli çocuklarının velayeti ise anne Nurcan’a verildi.


Anne Nurcan, sabah saatlerinde ise 3 çocuğunu merkez Seyhan ilçesine bağlı Kıbrıs Caddesinde Şaban Erkek’e ilişkin evvelce çalıştığı kebapçı dükkanına götürdü. Anne Kaymaz, çocuklarına ise ‘Sizi 10 gün sonra alacağım. Mersin’e gidiyorum’ diyerek ortadan kayboldu.

KEBAPÇI POLİSE İHBAR ETTİ

Çocukların babasını arayan lakin ulaşamayan Şaban Erkek, çocukların durumuna üzülüp polisi arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis, çocukların bilgilerini alıp anne ve babalarına ulaşmaya çalıştı. Çocukların ebeveynlerine ulaşamayan takımlar, çocukları polis merkezine götürdü.

ÇOCUKLAR ARAÇLARA BİNERKEN AĞLADI

Çocukların grup araçlarına binerken ağlamaları ise yürekleri dağladı.
Kebapçı Şaban Erkek, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu çocukların anne ve babaları ayrılmış. Çocuklar annelerinde kalıyor. Çocukları bugün benim yanıma bıraktı, çekip gitti. ‘Çocukları babalarına bırak’ dedi lakin babaları da telefonları açmıyor. Ben de en son polise haber verdim. Babalarına ulaşamadım. Anneleri de aradım onun da telefonu kapalı. Anne Mersin’e gittim diyor lakin tam bilmiyorum” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.