Bu Altcoin İçin Müjde: Dev Alman Borsasına Giriyor!

Valor, Binance Coin (BNB) odaklı borsada işlem gören ürününü (ETP) piyasaya sürüyor. BNB, kripto para borsası Binance’in altcoin projesidir. İşte detaylar…

Popüler altcoin BNB, Böerse Frankfurt’ta

Geleneksel sermaye piyasaları ile merkezi olmayan finans (DeFi) arasındaki boşluğu dolduran İsviçre merkezli popüler teknoloji firması Valor yeni bir duyuru yaptı. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Binance Coin (BNB) Borsa Ticareti ürününü (ETP) bir Alman borsası olan Börse Frankfurt’ta piyasaya sürdüğünü duyurdu. Duyuruya göre yeni ürün, 24 Ağustos’ta Frankfurt borsasında işlem görmeye başlayacak. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir ETP, hisse senetlerine benzer borsalarda kolayca satın alınabilen, altta yatan menkul kıymetleri, bir endeksi veya bir finansal aracı izleyen belirli bir finansal ürün veya menkul kıymet türüdür.

“Valour Binance (BNB) EUR ETP (CH1149139672)” etiketli yeni Binance ETP’si de, BNB fiyatını takip edecek şekilde tasarlanmıştır.  Coinmarketcap verilerine göre kripto para, 47.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en önemli beş sanal para birimi arasında yer alıyor. Valour CEO’su Russell Starr, en son gelişmeyle ilgili olarak açıklama yaptı. Yeni Binance ETP ürününün yatırımcıların Börse Frankfurt’ta ürüne maruz kalmalarını sağlayacağını belirtti. Starr, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

BNB dinamik bir dijital varlıktır. Valor, Börse Frankfurt’ta bu tokene maruz kalma olanağı sunarak, yatırımcıların seçkin ve saygın bir borsa aracılığıyla güvenli ve güvenli bir şekilde risk elde etmelerini sağlıyor. Daha fazla yatırımcı dijital varlıkları çeşitlendirmeye çalışırken, düşük ücret modelimizin Valor (BNB) ETP’mize ilgi çekeceğinden eminim.

ETP’ler kripto benimsenmesi için önem arz ediyor

2019’daki lansmanından bu yana şirket, Almanya’daki Börse Frankfurt ve İsveç’teki Nordic Growth Market gibi düzenlenmiş borsalarda işlem gören ETP ürünlerini sunuyor. Mevcut ürünlerinden bazıları arasında Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve kripto para birimlerinin en büyüğü Bitcoin (BTC) bulunmaktadır. Şirket ayrıca sırasıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafından desteklenen Bitcoin Zero ve Ethereum Zero yatırım ürünlerine de ev sahipliği yapıyor.

Genel olarak, ETP’lerin piyasaya sürülmesi, ürün, dijital para birimlerine yatırım yapmanın ve tutmanın teknik kısmını ortadan kaldırdığından, kripto benimsenmesini sağlamanın bir yolu olarak görülüyor. Özellikle, birkaç Alman borsası, şirketler küresel olarak kripto benimsemeyi teşvik etmek için hareket ediyor.  Farklı platformlar tarafından sunulan tamamen korunan dijital varlık ETP’lerine ev sahipliği yapıyor. Örneğin, Iconic Funds’ın Fiziksel Bitcoin ETP’si, 12 Mayıs’ta alım satım için Deutsche Börse’nin Xetra’sında giriş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.