Ayva yaprağının yararları ve yan etkileri

Ayva yaprağının yararları ve yan etkileri
Ayva yaprağının yararları ve yan etkileri

Ayva; Türkiye’de bolca bulunan bir kış meyvesidir. Ayvanın içi, dışı, çekirdeği, yaprağı, kendisi her bakımdan faydalıdır. Sizler için ayva yaprağının faydalarını araştırdık. Ses tellerini yumuşatan ve uykusuzluğa çare olan ayva yaprağına dair merak edilen her şey bu yazımızda sizleri bekliyor.

Ayva Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Ayva Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

Ayva yaprağı çayı yapacak olanların bilmesi gereken önemli bir şey vardır. Çok kaynatmamaktır. Çok kaynadığında özelliğini yitirmektedir.

4 bardak su, 5 tane ayva yaprağı.

Hazırlanışı: 1 litre suyu kaynatın ve ayva yapraklarını ilave edip 2 – 3 dakika daha kaynatın. Karışımı 5 dakika bekletip süzün. Hiçbir tatlandırıcı ilave etmeden için. Tadını beğenmediyseniz çok az bal ekleyebilirsiniz.

Regl Ağrıları ve Adet Kanamalarına Ayva Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır?

1 bardak su, 3 adet ayva yaprağı.
Hazırlanışı: Suyu kaynatın ve ayva yapraklarını kaynayan suya ekleyip 2 dakika daha kaynatın. Ardından karışımı süzün. Regl ağrılarınızın ve adet kanamalarının fazla olduğu zaman günde 2 kez tüketebilirsiniz.

Ayva Yaprağının Zararları Nelerdir?

Ayva yapraklarını çiğ tüketmeyin. Kabızlık yapıcı özelliği bulunan ayva yaprağını, kabızlık sorunu yaşayanlar tüketmemelidir. Ayvanın kendisi de yaprağı da tansiyonun yükselmesinde etkilidir. Bundan dolayı yüksek tansiyon hastaları tüketmemelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*