Alman vatandaşı Anna Hommel İslamiyet’i seçti!

Almanyalı Anna Homel, Mardin’de Müslüman oldu. Zeynep ismini alan Alman vatandaşı, “Huzurlu bir şekilde Müslüman oldum” dedi.

Alman vatandaşı Anna Hommel, 33 yaşında Müslüman olmaya karar verdi. Almanya’da Suriyeli Hosam Derviş ile tanışıp dünyaevine giren Hommel, eşinin akrabalarını ziyaret etmek üzere Mardin’e geldi. Alman vatandaşı kadın, yıllardır araştırdığı İslamiyet’i seçerek burada Kelime-i Şehadet getirdi ve Zeynep ismini aldı.

Anna Homel Mardinde Müslüman oldu

ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ İSLAMİYET’İ ARAŞTIRIYOR

Çocukluğundan beri İslamiyet’i araştırdığını söyleyen Hommel’in Müslüman olup Zeynep ismini alması için Mardin Müftülüğü’nde ihtida töreni düzenlendi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’ten İslam dininin temel esasları hakkında bilgi alan Hommel, şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek İslam’a geçti ve “Zeynep” ismini aldı.

Anna Homel çocukluğundan beri İslamiyeti araştırdığını söyledi

“HUZURLU BİR ŞEKİLDE MÜSLÜMAN OLDUM”

Törende, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Zeynep, okunan duaya eşlik etti. İl Müftüsü Çelik, Zeynep’e “ihtida belgesi” verdi, Kur’an-ı Kerim ve aile birliğinin önemini anlatan kitaplar hediye etti.

Zeynep, 14 yaşından bu yana araştırdığı İslamiyet’i seçtiğini, huzurlu bir şekilde Müslüman olduğunu açıkladı.

Müslüman olan Alman vatandaşı kadına Kuranı Kerim hediye edildi

“ANNA KARDEŞİMİZ ZEYNEP İSMİNİ ALDI”

AA’nın haberine göre, Müftü Çelik ise geçen hafta Mardin’e gelin gelen Ukraynalı Alina Kolos’un Müslüman olduğunu anımsatarak, “Şimdi de Anna kardeşimiz Zeynep ismini alarak Müslüman olduğunu şahitlerin huzurunda ilan etti. Biz de imanına, ikrarına şahitlik yaptık. İslam ailesi bir fert daha kazandı. Allah İslamiyet’i, isteyen herkese nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Anna Homel Müslüman olduktan sonra Zeynep adını aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.